BİZ KİMİZ
Biz Kimiz

HANN KARAKÖY

2016 yılında faaliyete geçen  atölye HANN KARAKÖY, tasarımlarında incelikli ve kendinden emin olmayı hedefliyerek, zanaatkarlığı bilgisayar ile desteklemektedir. Her bir  teknik detay düşünülerek  çizilen ve üretilen  ürünler çağdaş ve ikonik olmak konusunda sınır tanımamaktadır.

Koleksiyonlar farklı bir hikaye anlatır. Hikayeler   sinema, sanat, edebiyat ve müzikten esinlenip merkezinde insanı ve hümanist bir yaklaşımı yansıtmaktadır.

Felsefemiz; estetiği ulaşılabilir yapıp , insanların hayatına sokmaktır. Çoğunluğu gümüş üzerine olan takı ve objelerde, materyal seçimi ve üretimde çevreye zarar vermemeye özen gösterilir.
 
NÜKHET SEBÜKCEBE

NÜKHET SEBÜKCEBE

1969 İstanbul doğumlu Nükhet Sebükcebe Saint Benoit Fransız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu ve yaklaşık 10 sene İş makinaları sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalıştıktan sonra çeşitli atölyelerde  mücevher ve takı tasarımı eğitimini aldı. 2004 yılında tekstil ve tasarım alanında ilk şirketi Nukha’yı kurup ilk tişört ve takı tasarımlarını beğenilere sundu. Aynı dönemde 2 senelik Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında ara verdiği iş hayatının ardından Işık Üniversitesi’nde Sanat Kuramı ve Eleştiri Yüksek Lisans eğitimi aldı. Ve 2016’da da Şebnem Alemdar ile uzun yıllara dayanan dostluklarını iş hayatına taşıyarak HANN KARAKÖY adı altında yeni bir tasarım şirketiyle iş hayatına geri  dönmüştür.

ŞEBNEM ALEMDAR

ŞEBNEM ALEMDAR

1969’da İstanbul’da doğan Şebnem Alemdar, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına finans sektöründe başlayan Alemdar, menkul kıymetler portföy yöneticisi olarak çalışmış ve bankacılığı bıraktıktan sonra aldığı özel eğitimlerle bilgisayar destekli takı ve obje tasarımına yönelmiştir. 2016 yılında arkadaşı Nükhet Sebükcebe ile beraber HANN KARAKÖY TASARIM ATÖLYESİ’ ni kurmuştur. Alemdar, özgün tasarımlarını, bu marka altında Türkiye ve uluslararası platformda sunmaktadır.

Müeyyedzade, Necatibey Cd. No:1 K:4, 34425 Beyoğlu/İstanbul
(212) 293 9436 info@hannkarakoy.com

İADE KOŞULLARIGÜMÜŞ AKSESUAR BAKIMI