BLOG

TREAT YOUR GEMS KİNDLY

TREAT YOUR GEMS KINDLY

Here are some a few suggestions for your jewelry and gemstones To retain their natural color and shine.

* Keep your jewelry separate.Gemstones and jewelry can also be scratched.To prevent scratching,store each of your jewelry and stone bu wrapping them in a separate cloth, so that you prevent scratches caused by friction.

* Clean your gemstones often;dirt , dust, oil from your skin.It kills the natural shine your diamonds. You can wash the diamonds with soap and water , and rinse them with a tumble dryer or a soft cloth

* Protect your metal jewelry from scratches: gentle on metal jewelry such as gold.

* Set the cleaning and maintenance time of your jewelry : Annual maintenance and cleaning time schedule will make your jewelry last longer

Değerli Taşlarınıza Nazik Davranın

Mücevherlerinizin ve değerli taşlarınızın doğal renk ve parlaklığını koruması için birkaç öneri:

  • Mücevherlerinizi ayrı saklayın: Değerli taş ve mücevherler de çizilebilir. Çizilmeyi önlemek için her bir mücevherinizi, taşınızı ayrı bir beze sararak saklayın, böylece sürtünmeden kaynaklanan çizikleri engellemiş olursunuz.
  • Değerli taşlarınızı sık sık temizleyin: Kir, toz, teninizin yağı pırlantalarınızın doğal parlaklığını öldürür. Pırlantaları su ve sabunla yıkayabilir, kurutma makinesiyle ya da yumuşak bir bezle durulayabilirsiniz.
  • Değerli taşlarınızı kirden arındırın: Yumuşak bir diş fırçasıyla yarıklar arasındaki kiri temizleyebilirsiniz. Daha zorlu kirlerin temizliği için yumuşak bir fırçayla az çözünürlüklü amonyak ve su (1/4 amonyak, ¾ su) kullanabilirsiniz.
  • Metal takılarınızı çiziklerden koruyun: Altın gibi metal takılarınıza nazik davranmalısınız. Altın da çizilebilir bir metaldir. Kuyumcunuzdan değerli taşların takınıza tam oturup oturmadığını kontrol etmesini isteyiniz. Taşlar, yerine sağlam oturmamışsa düşme ihtimalinin olduğunu unutmayınız.
  • Mücevherlerinizin temizlik ve bakım zamanını ayarlayın: Kuyumcunuz tarafından yapılacak yıllık bakım ve temizlik mücevherlerinizi daha uzun ömürlü kılacaktır.

Müeyyedzade, Necatibey Cd. No:1 K:4, 34425 Beyoğlu/İstanbul
(212) 293 9436 info@hannkarakoy.com

İADE KOŞULLARIGÜMÜŞ AKSESUAR BAKIMI